Logo: Opalenica
 • Dziś jest: Poniedziałek, 29 Maja 2017
 • Aktualna pogoda:   19 °C
 • Imieniny: Teodozji i Magdaleny

Zbiorcza >

GRAND PRIX DLA BŁĘKITNYCH WOJNOWICE

 • 20-09-2016
Ilustracja do informacji: GRAND PRIX DLA BŁĘKITNYCH WOJNOWICE
W niedzielę, 18 września na Stadionie Miejskim im. Jana Wojdy w Opalenicy odbył się finałowy turniej Grand Prix Drużyn Wiejskich o Puchar Burmistrza Opalenicy pod Patronatem Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego. W związku z tym, że z cyklu wypadły jedne zawody, w imprezie kończącej rywalizację, startujące drużyny zbierały punkty dla generalnej klasyfikacji. I to nie Kozłowo, zwycięzca niedzielnego finału, zostało ostatecznym triumfatorem.
 
Wygranym Grand Prix okazali się Błękitni Wojnowice, którzy podczas turniejów nazbierali najwięcej punktów. Wracając do finałowych zawodów. Wystartowało w nich sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. Po spotkaniach „każdy z każdym” wyłoniono pary pojedynków o dane lokaty. Mecz o piąte miejsce nie odbył się jednak, gdyż Sielinko nie przystąpiło do gry. Tym samym to miejsce przypadło drużynie z Daków Mokrych.
 
W spotkaniu o trzecią pozycję doszło do derbów Wojnowic. Mecz okazał się jednostronnym widowiskiem, w którym Błękitni pokonali Blancos 9:3. Ten triumf spowodował, że zwycięzcy tego boju byli już pewni triumfu w całym cyklu. W finale turnieju kończącego wydarzenie zmierzyły się Uścięcice i Kozłowo. Zwycięzca, oprócz wygranej w tych zawodach, sięgał również po drugie miejsce w klasyfikacji Grand Prix.
 
Stawka pojedynku była więc niebagatelna. Lepiej zaczęli zawodnicy z Uścięcic, którzy prowadzili już 2:0. Od tego momentu strzelali już tylko piłkarze z Kozłowa. A że uczynili to cztery razy, to oni pewnie wygrali i sięgnęli po zwycięstwo w tym turnieju. Królem strzelców finałowych zawodów został Michał Gubała z Błękitnych.
 
Po końcowym gwizdku Łukasza Stankowskiego nastąpiło podliczanie punktów w klasyfikacji generalnej. Po dokonaniu obliczeń podano końcowe rozstrzygnięcia. W cyklu, zdobywając 19 punktów, triumfowali Błękitni Wojnowice. Drugie było Kozłowo (18 pkt) a trzecie Uścięcice (16 pkt). Dalsze lokaty przypadły Blancos Wojnowice (15), Dakowom Mokrym (8) i Sielinku (6). Królem strzelców całego cyklu został Michał Sikorski (Błękitni Wojnowice) - zdobywca 17 bramek.
 
Zwycięzców honorował burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który zadeklarował, że dodatkowo Błękitnym ufundowany zostanie komplet strojów. Podczas turnieju pojawił się także poseł Jakub Rutnicki. On z kolei piłkarzom z Wojnowic przekaże bilety na jeden z październikowych meczów Lecha Poznań.
 
Skład Błękitni Wojnowice: Przemysław Klaczyk, Patryk Klaczyk, Marcin Nowak, Bartosz Suchorski, Maciej Surdyk, Jacek Lisoń, Michał Sikorski, Tomasz Cichy, Piotr Klaczyk, Maciej Pierzyński, Michał Gubała, Sławomir Kaźmierczak.
 
Skład Kozłowa: Grzegorz Hoffman, Sebastian Sapor, Patryk Szymkowiak, Mikołaj Sapor, Dawid Sapor, Łukasz Zelner, Adrian Skrzypczak, Krystian Brembor, Przemysław Kaczmarek, Adrian Geisler, Damian Brembor, Cyryl Kaczmarek, Mikołaj Andrzejczak i Jakub Ratajczak.
 
Skład Uścięcic: Wojciech Pawlak, Sergey Velykiy, Adrian Ślotała, Tomasz Prokop, Szymon Kornosz, Sławomir Wiśniewski, Sławomir Huchwajda, Dawid Kowala, Leszek Kaczmarkiewicz, Jarosław Szukała, Damian Mądroszyk, Jakub Majcherek, Adrian Sroka, Damian Szajek i Adrian Szajek.
 
Tekst i foto: TM
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: grand prix jj 2016

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: Baner 1 przekierowanie na BIP Opalenica
 • Baner: Przetargi
 • Baner: Baner przekierowanie na BOM Opalenica
 • Baner: sip
 • Baner: Gospodarka śmieciowa
 • Baner: Wyłączenia prądu
 • Baner: fundusze
 • Baner: pomoc prawna
 • Baner: Nordic Walking
 • Baner: opalenica.innowa.eu